اینستاگرام فدراسیون هندبال
تویتر فدراسیون هندبال   سایت قدیم فدراسیون هندبال
قرعه کشی لیگ برتر هندبال برگزار شد
 
تاريخ : چهارم مرداد 1400 ساعت 15:39   کد : 541219
 IRIHF:
مراسم قرعه کشی سی و چهارمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه های ایران از ساعت 11 امروز، دوشنبه 4 مردادماه 1400، با حضور دکتر پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، دیگر مسئولان فدراسیون، کمیته مسابقات و نمایندگان ده تیم برگزار شد. 
در ابتدای این جلسه پس از خیرمقدم مراد کرمی، مسئول کمیته مسابقات، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال در خصوص برگزاری موفق و لزوم افزایش کیفیت لیگ برتر هندبال امسال و بالا بردن تعداد مسابقات به منظور آمادگی هر چه بیشتر تیم ملی جهت شرکت در رقابت های قهرمانی مردان آسیا و همچنین لزوم حمایت و تعامل تیم های باشگاهی برای رقابتی سالم در راستای توسعه و پیشرفت هندبال صحبت کرد و از تمامی تیم های لیگ برتری خواست که در این سال حساس از برنامه های تیم ملی حمایت کنند.  
پس از صحبت های پاکدل، علی غفاری، مسئول سامانه ملی هندبال، توضیحاتی در خصوص لزوم ثبت قراردادها و اطلاعات تیم ها و بازیکنان در این سامانه ارائه کرد و سپس علی اکبر خوشنویس، رئیس کمیته استعدادیابی، در خصوص لزوم ایجاد آکادمی های هندبال به منظور پیشرفت هندبال در سراسر کشور سخن گفت.
در ادامه مراد کرمی، مسئول کمیته مسابقات توضیحاتی در خصوص برگزاری لیگ امسال داد و نمایندگان تیم ها نظرات خود را در خصوص برگزاری لیگ امسال، ایجاد تغییراتی در آئین نامه مسابقات، قرارداد بازیکنان، نحوه برگزاری مرحله دوم و سوم لیگ برتر و لزوم ثبت نام تیم ها در سامانه ملی هندبال به نام «هندبال من» ارائه کردند. 
در پایان مقرر شد سی و چهارمین دوره رقابت های لیگ برترهندبال مردان باشگاه های ایران به صورت دوره ای (رفت و برگشت) و متمرکز از دهه سوم مرداد ماه با شرکت 10 تیم در یک گروه آغاز می شود که در صورت اضافه شدن تیمی به جمع لیگ برتری ها تا آغاز رقابت ها، به عنوان تیم یازدهم و دوازدهم در جدول مسابقات قرار می گیرد. 
بر این اساس ترتیب تیم های شرکت کننده در این رقابت ها براساس قرعه انجام شده به شرح ذیل است و در هفته نخست تیم های اول با تیم های آخر جدول قرعه کشی (تیم اول با تیم دهم، تیم دوم با تیم نهم، تیم سوم با تیم هشتم، تیم چهارم با تیم هفتم و تیم پنجم با تیم ششم) دیدار می کنند.
جدول قرعه کشی تیم ها به شرح زیر است:
1- ذوب آهن 
2- ستارگان دشتستان 
3- سپاهان نوین 
4- فولاد مبارکه سپاهان
5- زغال سنگ طبس
6- فرازبام خائیز دهدشت
7- نفت و گاز گچساران 
8- نیروی زمینی شهید شاملی کازرون
9- صنعت مس کرمان
10- پاس ناجا قم
11- تیم یازدهم 
12- تیم دوازدهم
 
گفتنی است در پایان این مراسم علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال با اهدای لوح تقدیر از مدیران عامل و نمایندگان تیم های حاضر در سی و چهارمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال باشگاه های مردان کشور تقدیر کرد. 
 

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک