اینستاگرام فدراسیون هندبال
تویتر فدراسیون هندبال   سایت قدیم فدراسیون هندبال
پاکدل: از دیگر رقبای آسیایی عقب نیستیم/ آشنایی پروفسور فرناندز با هندبال آسیا به تیم ملی کمک زیادی خواهد کرد

تاريخ : بيست و نهم تير 1400 ساعت 12:34   کد : 541212
IRIHF:
رئیس فدراسیون هندبال آشنایی دکتر «مانوئل مونتایا فرناندز» با فضای هندبال آسیا را مزیتی برای انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان دانست.
علیرضا پاکدل در خصوص امضای قرارداد با «مانوئل مونتایا فرناندز» سرمربی اسپانیایی تیم ملی هندبال کشورمان گفت: بعد از مدت ها که فدراسیون هندبال پیگیر جذب یک مربی بادانش و با سابقه مربیگری در تیم های خوب دنیا بود، خوشبختانه بعد از چند جلسه مذاکره با «مانوئل مونتایا فرناندز» به جمع بندی نهایی رسیدیم و قراردادی بین فدراسیون هندبال ایران و این مربی اسپانیایی منعقد شد.
وی افزود: این مربی دارای مدرک مسترکوچ اروپا و بالاترین مدرک مربیگری کشور اسپانیا است. وی استاد تمام دانشگاه و در باشگاه های اسپانیا نیز سال ها مربیگری کرده است و دارای درجه پروفسوری است. وی دارای چند مدال افتخار به عنوان مربی برتر از فدراسیون هندبال اسپانیا و مدرس مطرح هندبال در فدراسیون جهانی نیز است. مانوئل مونتایا سه سال کمک مربی تیم ملی اسپانیا بوده و همراه این تیم توانست قهرمانی، سوم جهان و سوپرکاپ اروپا را کسب کند.
پاکدل اضافه کرد: دکتر مانوئل مونتایا فرناندز به مدت 5 سال به همراه والری ریورا که از مربیان بزرگ و صاحبنام هندبال دنیاست، به کادرفنی تیم ملی قطر پیوست و همراه این تیم توانست نایب قهرمان دنیا و چند قهرمانی آسیا را به دست بیاورد و نکته حائز اهمیت برای فدراسیون هندبال ایران برای جذب این مربی، آشنایی وی با فضای هندبال آسیا به خاطر مربیگری در تیم ملی قطر بود.
وی با بیان اینکه امیدوارم در کنار این مربی افتخارت خوبی را در رقابت های هندبال قهرمانی آسیا رقم بزنیم، اضافه کرد: طبق قرارداد این مربی از مرداد ماه به ایران می آید و اردوهای تیم ملی را پس از آغاز لیگ برتر هندبال کشورمان شروع می کند.
پاکدل با بیان اینکه از دیگر رقبای خود عقب نیستیم، ادامه داد: امروز از سایر کشورهای آسیایی به غیر از ژاپن و بحرین که در المپیک حضور دارند، عقب تر نیستیم و بسیاری از رقبای ما تمرینات خود را شروع نکرده اند و به دلیل حضور دو تیم در جام باشگاه های آسیا امکان آغاز اردوها را در اردیبهشت و خردادماه نداشتیم. حتی لژیونرهای ما در این مدت در ایران حضور نداشتند و یا با مشکلاتی مانند ابتلا به کرونا و مصدومیت روبرو بودند.
وی افزود: با برنامه ریزی خوبی که سرمربی تیم انجام داده است، چند مرحله اردوی آماده سازی بسیار خوبی را خواهیم داشت و آخرین مرحله اردو نیز یک ماه قبل از آغاز رقابت های هندبال قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد. خوشبختانه تلاش ها نتیجه داد و مانوئل مونتایا فرناندز همان گزینه ای است که مدنظر ما بود و آشنایی وی با فضای هندبال آسیا بسیار به تیم ملی کمک خواهد کرد.
 

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک