اینستاگرام فدراسیون هندبال
تویتر فدراسیون هندبال   سایت قدیم فدراسیون هندبال
برای سهمیه جهانی می جنگیم/ به دنبال یک مدال خوشرنگ هستیم
تاريخ : دوازدهم بهمن 1399 ساعت 11:58   کد : 470611

رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از 29 اسفند 99 تا 8 فروردین 1400 به میزبانی بحرین برگزار می شود.

IRIHF:

مسعود ظهرابی، سرمربی تیم ملی هندبال جوانان ایران در این خصوص اظهار داشت: کار خیلی سختی در این رقابت ها داریم. چرا که 4 تیم برتر دوره قبل یعنی بحرین، عربستان، ژاپن و چین تایپه در مسابقات جهانی هندبال حضور داشتند.
وی افزود: تاکنون 12 مرحله اردو آماده سازی برگزار کردیم و تا مسابقات 3 اردوی دیگر در تاریخ های 23 بهمن تا اول اسفند، 6 تا 15 اسفند و 21 اسفند تا زمان اعزام تیم خواهیم داشت. البته تلاش می کنیم قبل از آغاز بازی ها، برای برگزاری چند دیدار تدارکاتی راهی قطر شویم و از آنجا با حداکثر آمادگی به بحرین برویم.
ظهرابی ادامه داد: وضعیت تیم بسیار خوب است. تنها مشکل تیم این است که بازی های تدارکاتی بین المللی نداشتیم. البته چند بازی با تیم های ذوب آهن و فولاد مبارکه داشتیم که خیلی به ما کمک کرد. امیدوارم بتوانیم قبل از اعزام هم چند بازی تدارکاتی دیگر هم برگزار کنیم.
وی افزود: فدراسیون تا الان هر چیزی لازم داشتیم، فراهم کرده است و امیدوارم بتوانیم جواب این اعتماد و حمایت را به خوبی بدیم.
سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان در خصوص قرعه کشی این رقابت ها گفت: اگر چین تایپه به این بازی ها برسد، احتمالا در سید دوم قرار می گیریم. البته باید بگویم این امر بستگی به تعداد تیم های شرکت کننده دارد. ولی به هر حال قرعه خوب خیلی می تواند به ما کمک کند.
ظهرابی درباره حریفان تیم ملی در این رقابت ها نیز گفت: 4 تیم برتر دوره قبل یعنی بحرین، عربستان، ژاپن و چین تایپه و همچنین کره جنوبی، عراق و قطر از تیم های بسیار خوب آسیا هستند و می بایست با این تیم ها رقابت کنیم.
وی درخصوص هدف تیم ملی هندبال ایران از شرکت در این مسابقات بیان داشت: اولین هدف ما گرفتن سهمیه رقابت های جهانی مجارستان و دومین گرفتن خوشرنگ ترین مدال است. البته همه چیز بستگی به قرعه مسابقات دارد و اینکه در چه گروهی قرار بگیریم. ما نهایت تلاش مان را برای سهمیه و مدال خواهیم کرد ولی باید بدانیم که در این شرایط مخصوصا اینکه به صورت ناگهانی میزبانی مسابقات را به دلیل کرونا از ما گرفتن خیلی از برنامه های ما را تغییر داد و بازی در بحرین شرایط را برای ما سخت تر خواهد کرد. اما به هر حال با تمام توان به مسابقات می رویم و اول برای سهمیه جهانی و سپس برای مدال و سکو می جنگیم.

 

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک